Міноборони Данії заявило про допомогу Україні із супутниковим зв’язком
Данія надає українській обороні супутникові послуги, повідомляє Міністерство оборони країни 14 липня.
За повідомленням, допомога надається через оборонне агентство Європейського Союзу (EDA).
Відомство пояснює рішення тим, що Україні потрібен безпечний та стабільний супутниковий зв’язок у війні проти Росії.
Пакет допомоги передбачає рішення, які розширюють доступ України до безпечного та стабільного супутникового зв’язку, заявляє Міноборони:
«Супутники відіграють вирішальну роль у сучасній обороні. Допомога надасть Україні доступ до приймальних терміналів, які українська оборона зможе використовувати для встановлення доступу до супутникового зв’язку, що суттєво сприятиме здатності України продовжувати боротьбу за свободу проти незаконного російського вторгнення».
Зеленський: досвід Шмигаля буде корисним на позиції міністра оборони
Президент Володимир Зеленський пропонує призначити прем’єр-міністра Дениса Шмигаля головою Міністерства оборони – це випливає з його вечірнього звернення 14 липня.
Він нагадав, що запропонував міністерці оборони Юлії Свириденко очолити уряд і оновити його роботу.
«Колосальний досвід Дениса Шмигаля точно буде корисним на позиції міністра оборони України – саме в цій сфері зараз максимум ресурсів країни, максимум завдань і дуже багато відповідальності», – заявив він.
Зеленський додав, що розраховує на підтримку народними депутатами нової конфігурації Кабінету міністрів. Він також назвав важливим, щоб уряд «швидко провів аудит усіх домовленостей із нашими партнерами – що працює і що потребує перегляду або активізації».
«Ми обов’язково продовжимо збільшувати власне виробництво зброї та розвиток усіх наших оборонних проєктів – своїх, українських, та спільних із партнерами. І це одне з пріоритетних завдань для оновленого уряду. Маємо збільшити частку власного виробництва зброї – це абсолютно чітка ціль», – сказав голова держави.
Серед інших завдань він назвав спрямування більшої кількості власних ресурсів України на забезпечення Сил оборони та проведення дерегуляції.
Зеленський не згадав про нову посаду чинного міністра оборона Рустема Умєрова. Днями він обговорив із ним контрактування та виробництво дронів та «позитивну динаміку у відносинах з США».
Президент України Володимир Зеленський повідомив удень 14 липня, що пропонує першій віцепрем’єрці Юлії Свириденко очолити український уряд.
Свириденко згодом подякувала Зеленському «за довіру і за можливість служити Україні в цей вирішальний час» і назвала пріоритетні задачі уряду.
Перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко очолювала українську урядову делегацію, яка раніше цього року вела й успішно завершила переговори про ресурсну угоду зі США. Свириденко називали серед кандидатів на посаду голови уряду в рамках анонсованих Зеленським перестановок на чолі виконавчої влади.
Від березня 2020 року посаду прем’єр-міністра України обіймає Денис Шмигаль. Про його відставку наразі не повідомлялося.
Дедлайн для Росії й ППО Україні. Подробиці «важливої заяви» Трампа
Спільну пресконференцію президента США Дональда Трампа й генерального секретаря НАТО Марка Рютте в Білому домі транслювали наживо низка українських і закордонних медіа. Інтерес до неї підігрів сам президент США, анонсувавши «важливу заяву» щодо Росії на 14 липня. А за день до її виголошення сенатор Ліндсі Грем, наближений до Трампа, порадив усім очікувати на «дуже агресивну» заяву.
- Чи виправдали очікування слова Трампа?
- Яку зброю отримає Україна?
- І до чого готуватися Росії та її партнерам?
Читайте далі
Трамп: нові системи Patriot надійдуть в Україну «дуже скоро»
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп назвав системи протиповітряної оборони Patriot серед військового обладнання, яке планується надати Україні – про це він сказав під час пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте 14 липня.
«Це (поміж іншого – ред.) «Патріоти». Це повний комплект, з (ракетними – ред.) батареями», – заявив він.
За словами Трампа, певна країна готова надати 17 комплексів: «тож ми збираємося укласти угоду, за якою ці 17, або значна частина з них, відпавляться на місце бойових дій».
Говорячи про терміни надання допомоги, президент США заявив, що це має відбудеться «дуже скоро, протягом днів».
Рютте, своєю чергою, повідомляв, що мав контакти щодо військової підтримки України з кількома країнами, в тому числі з Німеччиною, Фінляндією, Швецією, Норвегією, Нідерландами та Канадою.
Президент США заявив під час зустрічі з Рютте, що планує надати Україні зброю на «мільярди доларів», яку закупить НАТО.
Раніше 14 липня американське видання Axios із посиланням на два джерела, обізнані з планами президента США Дональда Трампа, написало, що американський лідер оголосить про новий план озброєння України, який, як очікується, передбачатиме надання наступальної зброї.
За повідомленням, однією з речей, яка переконала Трампа надати Україні зброю, була телефонна розмова з російським лідером Володимиром Путіним, яка відбулася 3 липня. Тоді лідер РФ чітко дав зрозуміти, що планує продовження ескалації.
Трамп раніше заявив, що зброя, яку він надасть Україні, включатиме, серед іншого, батареї ППО Patriot. Трамп сказав, що оплатять постачання європейські країни. Він наголошував, що «дуже розчарований» Путіним через посилення його нападів на Україну.
Умєров обговорив із Келлогом спільні проєкти з виробництва зброї в Україні та Європі
Міністр оборони Рустем Умєров зустрівся зі спеціальним представником президента Сполучених Штатів Кітом Келлогом у рамках його візиту до України – про це він повідомив 14 липня.
Умєров заявив, що розмова була присвячена «досягненню стійкого та справедливого миру», і під час неї він подякував США за підтримку України.
«Перший заступник міністра оборони Сергій Боєв підкреслив: Україна готова до тривалого припинення вогню. Водночас, наша безпека і захист базується на боєздатній армії та сильному ОПК, тому ми зосереджені на масштабуванні власних спроможностей», – повідомив він.
Умєров зазначив, що окрема увага сфокусована на розвитку спільних проєктів з локалізації виробництва озброєння в Україні та Європі:
«Зокрема, йдеться про системи ППО та інші критично важливі напрямки. Деякі з них уже реалізуються, інші – готуються до запуску. Вони зміцнюють не лише Україну, а й наших союзників».
Міністр оборони вказав на унікальний бойовий досвід України, особливо в сфері безпілотників, яким вона готова ділитися. Частину спільних ініціатив можна реалізовувати за участі європейських партнерів або за рахунок заморожених російських активів.
«Обговорили також питання санкцій. Російський енергетичний сектор – ключове джерело фінансування війни. Його потрібно послідовно й системно обмежувати», – додав він.
За словами голови Міноборони, для американської сторони провели брифінг головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський, начальник Генерального штабу Андрій Гнатов, начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов, а також представники розвідки. Вони розповіли про оперативну ситуацію, оцінку планів Росії та її підготовку до війни ширшого масштабу – «не лише проти України, а й проти НАТО».
Раніше 14 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що обговорив із Келлогом посилення протиповітряної оборони України, спільне виробництво, закупівлю оборонного озброєння разом із Європою, а також нові санкції проти РФ.
Через російську атаку загинув житель Херсона – МВА
Російські війська знову атакували Дніпровський район Херсона, повідомив голова міської військової адміністрації Ярослав Шанько увечері 14 липня.
За його даними, атака відбулася близько 13:30.
«Травми, несумісні з життям, отримав 59-річний чоловік. Співчуття рідним та близьким загиблого», – заявив Шанько.
Раніше МВА повідомила, що російська армія атакувала Дніпровський район обласного центру, поранивши трьох людей:
«Двох чоловіків 57 і 54 років співробітники поліції доставили до лікарні. В обох – мінно-вибухова травма та уламкові поранення. Третій потерпілий сам звернувся по медичну допомогу. Чоловік також дістав мінно-вибухову травму. Наразі його дообстежують».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Навіщо Зеленський міняє Шмигаля на Свириденко та до чого тут Єрмак?
Президент України Володимир Зеленський офіційно запропонував першій віцепрем’єр-міністерці Юлії Свириденко очолити уряд. Про це він заявив 14 липня, наголосивши на необхідності трансформації виконавчої влади та реалізації домовленостей із міжнародними партнерами.
Раніше чутки про можливу відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з’являлися щоліта, однак цього разу заяви пролунали публічно. Що відомо про можливі зміни, чому саме зараз і що може змінитися в роботі уряду?
Трамп анонсує продаж зброї для України та погрожує Росії митами за відмову від мирної угоди
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив про плани продавати НАТО військове обладнання для допомоги Україні – про це він заявив на пресконференції з генеральним секретарем альянсу Марком Рютте в Білому домі 14 липня.
«Ми збираємося створювати найсучаснішу зброю, і її буде відправлено до НАТО», – заявив він.
Трамп зазначив, що «незадоволений» політикою Росії, яка останнім часом посилила повітряні атаки на Україну.
«Переважно (гинуть – ред.) військові, але багато людей у містах і селах теж потрапляють під бомбардування. Це жахлива війна і вона має припинитися. Якщо цього не станеться і в нас не буде угоди протягом 50 днів, ось що ми зробимо – вторинні мита. Я сподіваюся, що ми не дійдемо до цього, але я чую так багато розмов. Самі балачки, а потім ракети летять на Київ і вбивають 60 людей. Це має припинитися», – заявив президент США.
Трамп зазначив, що США планують запровадити 100-відсоткові вторинні мита, якщо мирна угода не буде досягнута протягом 50 днів.
Він повідомив про досягнення «великої угоди» з Рютте: «військове обладнання на мільярди доларів буде закуплене в США й направлене до НАТО. Воно буде швидко відправлене на поле бою».
Президент США висловив думку, що Україна не мала б шансів на початку повномасштабної війни, якби не західна військова допомога.
«Вони сміливі, тому що хтось мав використовувати це обладнання. Вони билися й продовжують битися дуже хоробро. Але вони втрачають у техніці, і Росія дійсно дуже сильно... те, що вони роблять останні пару тижнів», – додав він, маючи на увазі російські повітряні атаки на українські регіони.
Рютте додав, що удари Росії спрямовані не на військові об’єкти в Україні, а на те, щоб посіяти паніку.
Раніше 14 липня американське видання Axios із посиланням на два джерела, обізнані з планами президента США Дональда Трампа, написало, що американський лідер оголосить про новий план озброєння України, який, як очікується, передбачатиме надання наступальної зброї.
За повідомленням, однією з речей, яка переконала Трампа надати Україні зброю, була телефонна розмова з російським лідером Володимиром Путіним, яка відбулася 3 липня. Тоді лідер РФ чітко дав зрозуміти, що планує продовження ескалації.
Трамп раніше заявив, що зброя, яку він надасть Україні, включатиме, серед іншого, батареї ППО Patriot. Трамп сказав, що оплатять постачання європейські країни. Він наголошував, що «дуже розчарований» Путіним через посилення його нападів на Україну.
КРЦ: за 69 днів після зникнення Хатідже Буюкчан російські силовики звинуватили її в держзраді
Російські силовики 6 травня викрали 24-річну кримчанку Хатідже Буюкчан, згодом звинувативши її у державній зраді, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр 14 липня.
За даними правозахисників, того дня вранці дівчина виїхала автобусом зі Старого Криму до Сімферополя, після чого перестала виходити на зв’язок. Її телефон був вимкнений, а місце перебування залишалося невідомим понад два місяці. Лише через 69 днів російські медіа опублікували відео ФСБ із розмитим обличчям затриманої, в якій йдеться про її затримання.
Як зазначає центр, весь цей час Буюкчан, ймовірно, утримували в катівнях ФСБ, де вона могла зазнавати тиску, загроз і психологічного впливу.
14 липня російські медіа повідомили про затримання у Криму дівчини, яка нібито планувала підрив одного із старших офіцерів Міністерства оборони РФ.
Підконтрольний Росії Ленінський районний суд Севастополя заарештував Буюкчан на два місяці. Щодо неї порушено кримінальні справи за статтями 205 КК РФ («Терористичний акт») та 275 КК РФ («Державна зрада»).
Голова правління Кримської правозахисної групи (КПГ) Ольга Скрипник зазначала, що у Криму за останній рік російські силовики посилили переслідування жінок, які беруть участь в акціях проти російської окупації півострова.
За даними «КримSOS», у 2024 році щонайменше 56 кримчан зазнали переслідувань з боку російської влади. Приводами для кримінальних справ стали звинувачення у нібито зв’язках із забороненими в РФ організаціями, державній зраді, шпигунстві, публічних висловлюваннях, організації диверсій чи закликах до насильства.
Кількість поранених у Златополі зросла до 10 – Харківська прокуратура
На Харківщині зросла кількість поранених внаслідок російської атаки 14 липня, повідомляє обласна прокуратура:
«Загинула 57-річна жінка. Ще десятеро людей, серед яких 13-річна дівчинка, отримали поранення та травми».
У місті пошкоджені котельня, житлові будинки, господарські приміщення, адміністративну будівлю та автомобілі.
Правоохоронці відкрили досудове розслідування за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людини.
Раніше влада Харківщини повідомила про загалом двох загиблих і 10 поранених у Борівському та Златополі через російські атаки 14 липня. В Златополі було відомо про сімох поранених внаслідок удару російського дрона «Герань-2».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Трамп дасть Україні далекобійні ракети? План звільнення територій почне діяти? НАЖИВО
Очікується, що президент США Дональд Трамп в понеділок ввечері оголосить про додаткове озброєння для України. За даними медіа, може йтися про постачання Україні далекобійний ракет.
- Що дає новий план озброєння України?
- Це наступальна зброя?
- Що змінило думку Трампа?
Про це дивіться у спецетері програми «Свобода Live» на @Радіо Свобода:
60 днів до ескалації: Путін попередив Трампа про новий наступ на сході
Російський лідер Володимир Путін заявив президенту США Дональду Трампу, що протягом найближчих 60 днів планує нову ескалацію на сході України. За словами джерела видання Axios, під час телефонної розмови 3 липня Путін дав зрозуміти: мета – вийти на адміністративні кордони окупованих областей.
Про це Трамп пізніше розповів президенту Франції Емманюелю Макрону, підкресливши, що Путін «хоче забрати все це».
Раніше, як повідомляє Reuters, американський президент заявив, що направить в Україну зенітно-ракетні комплекси Patriot, зазначивши, що Києву вони вкрай необхідні. За його словами, російський лідер Володимир Путін «добре говорить, а потім увечері всіх бомбить».
Точної кількості комплексів Patriot Трамп не уточнив, але зазначив, що їхню вартість відшкодує Європейський Союз.
Уже сьогодні Трамп представить новий план військової допомоги Україні, до якого, як очікується, увійде наступальне озброєння, пише Axios. Це стане різким поворотом у риториці Трампа, який раніше стверджував, що передаватиме лише оборонну зброю, щоб не провокувати ескалацію війни.
Співрозмовники видання вважають, що може йтися про ракети великої дальності, здатні вражати цілі глибоко в тилу Росії, включно з Москвою.
Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:
Суми: зросла кількість поранених через російський удар по лікарні
Кількість постраждалих внаслідок удару російського дрона по медичному закладу в Сумах зросла до чотирьох, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров 14 липня.
«Поранені – чоловіки. Попередньо, їхній стан неважкий. Усім надається необхідна медична допомога», – заявив він.
За даними голови області, через удар пошкоджені будівля лікарні та автомобіль. На місці тривають відновлювальні роботи та ліквідація наслідків атаки.
Російські військові 14 липня повторно атакували навчальний заклад у Сумах, де раніше зазнали поранень шестеро людей. Згодом вони також атакували медичний заклад у Сумах, спершу було відомо про одного пораненого.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
«Не уявляю, що буде суд над Путіним» – юрист-учасник трибуналу щодо Югославії
11 липня 1995 року, під час війни на Балканах, боснійські серби під командуванням генерала Ратко Младича розстріляли у місті Сребрениця на території нинішньої Боснії і Герцеговини понад 8 тис. боснійських мусульман. Офіційно загиблими у Сребрениці вважаються 8372 людини – це було наймасовіше вбивство в Європі з часів Другої світової війни.
Організатори різанини у Сребрениці були покарані під час процесів, організованих Міжнародним трибуналом щодо колишньої Югославії. Лідер боснійських сербів Радован Караджич за етнічні чистки в Боснії отримав спочатку 40 років ув'язнення, а потім довічний термін. Генерал Ратко Младич у 2017 році також був визнаний винним у геноциді, масових вбивствах мирних жителів та інших воєнних злочинах, серед них і різанина у Сребрениці, і теж отримав довічний термін.
Багато експертів проводять паралелі між подіями війни на Балканах у 90-ті роки та тим, що відбувається сьогодні під час війни Росії проти України. Багато жителів України та країн Заходу також сподіваються, що владу Росії та її військових одного разу вдасться притягнути до відповідальності за воєнні злочини на процесі, аналогічному трибуналу щодо колишньої Югославії – зокрема, за вбивства мирних жителів у Бучі та на інших територіях під час окупації.
- Як досвід трибуналу щодо колишньої Югославії можна використати під час розслідування нинішніх злочинів під час війни Росії проти України?
- Як за 30 років змінився підхід до збору доказів для таких процесів?
- Чим такі трибунали важливі?
- І чому їхні рішення досі викликають суперечки?
Про це телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю Голосу Америки, поговорив з юристом Антоном Нікіфоровим, який був радником прокурора Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії.
Зеленський повідомив, що запропонував очолити уряд Юлії Свириденко
Президент України Володимир Зеленський повідомив удень 14 липня, що пропонує першій віцепрем’єрці Юлії Свириденко очолити український уряд. Про це він заявив за підсумками зустрічі зі Свириденко.
Ми обговорили конкретні заходи щодо підвищення економічного потенціалу України, розширення програм підтримки українців та масштабування виробництва вітчизняної зброї. Для досягнення цієї мети ми ініціюємо трансформацію виконавчої влади в Україні. Я запропонував Юлії Свириденко очолити уряд України та суттєво оновити його роботу. З нетерпінням чекаю на презентацію плану дій нового уряду найближчим часом», – написав Зеленський у мережі Х.
Перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко очолювала українську урядову делегацію, яка раніше цього року вела й успішно завершила переговори про ресурсну угоду зі США. Свириденко називали серед кандидатів на посаду голови уряду в рамках анонсованих Зеленським перестановок на чолі виконавчої влади.
Від березня 2020 року посаду прем’єр-міністра України обіймає Денис Шмигаль. Про його відставку наразі не повідомлялося.
Зеленський і Келлог обговорили в Києві посилення ППО, виробництво й закупівлю зброї, нові санкції проти РФ
Президент України Володимир Зеленський і представник президента США Дональда Трампа генерал Кіт Келлог 14 липня в Києві обговорили питання посилення протиповітряної оборони України, спільне виробництво, закупівлю оборонного озброєння разом із Європою, а також нові санкції проти РФ. Про це глава держави повідомив у соцмережах.
«Зустрівся з генералом Кітом Келлогом, спеціальним представником президента США. У нас була продуктивна розмова. Обговорили шлях до миру й те, що практично можемо зробити разом, щоб його наблизити. Це посилення ППО для України, спільне виробництво, закупівлі оборонного озброєння разом із Європою. І звісно, санкції проти Росії та тих, хто їй допомагає. Сподіваємося на лідерство Сполучених Штатів, адже зрозуміло, що Москва зупинятися не буде, якщо її неадекватні амбіції не спинити силою», – написав Зеленський.
Спеціальний представник президента США Кіт Келлог анонсував тривалий візит до Києва наприкінці минулого тижня, перебуваючи на конференції з відновлення України в Римі. «Ми приїдемо до Києва в понеділок. Ми будемо там весь тиждень», – сказав тоді Келлог.
Президент України Володимир Зеленський 9 липня у Римі провів зустріч зі спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом. За його словами, на переговорах йшлося про постачання американської зброї Україні і санкції проти Росії.
Візит Келлога до Києва відбудеться на тлі повідомлень медіа про те, що президент США Дональд Трамп уперше з моменту приходу до влади надасть зброю Україні. Йдеться про виділення допомоги за програмою Presidential Drawdown Authority, яка дає змогу президенту ухвалювати рішення без схвалення Конгресу.
Досі Україна отримувала допомогу, схвалену ще за адміністрації Джо Байдена.
Дрони РФ повторно поцілили по навчальному закладу та уразили медзаклад у Сумах – влада
Російські військові 14 липня повторно атакували навчальний заклад у Сумах, де раніше зазнали поранень шестеро людей, повідомила обласна військова адміністрація.
«Ворог завдав повторного удару безпілотником по Сумській громаді. Попередньо, внаслідок першого удару постраждали шестеро людей: троє жінок та троє чоловіків. Після другого удару люди, на щастя, не постраждали», – йдеться в повідомленні.
Унаслідок наступного удару спалахнула пожежа, вказали представники місцевої влади.
«Цього разу росіяни поцілили по медичному закладу. Попередньо, одна людина поранена. Пошкоджена будівля. Наслідки атаки зʼясовуються», – додали в ОВА.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Від Чечні до Афганістану: звідки і кого Росія завозить в окупацію замість українців
Росія масово переселяє в захоплені населені пункти України вихідців з Чечні, а також з Бурятії та інших регіонів Сибіру. Йдеться передовсім про військових та їхні сімʼї, повідомив засновник організації Save Ukraine і колишній уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. Окрім цього, російська влада планує приймати на окупованій частині Донецької і Луганської областей трудових мігрантів із Афганістану.
Як Росія і далі змінює склад населення на захоплених українських територіях і як це впливає на місцеве населення – читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
На Харківщині унаслідок двох ударів РФ загинули двоє людей, понад 10 поранених – влада
Унаслідок двох російських ударів по Харківщині загинули двоє цивільних, ще понад десятеро людей зазнали поранень, повідомила обласна військова адміністрація 14 липня.
«Росіяни обстріляли територію Шевченківської громади. У селі Борівське внаслідок влучання ворожої КАБ загинула людина. Ще четверо людей постраждали. Усіх госпіталізували, медики надають необхідну допомогу», – йдеться в першому повідомленні.
Згодом надійшла інформація про атаку по місту Златопіль.
«Попередньо, завдано удару БпЛА типу «Герань-2». На цей час відомо про одну загиблу. Ще сім людей постраждали, серед них — 13-річна дитина. Медики оперативно надають допомогу», – вказали в ОВА.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Німеччина не має додаткових систем Patriot для України – Пісторіус
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив в інтерв’ю Financial Times, опублікованому 13 липня, що у збройних сил його країни залишилося шість із 12 систем протиповітряної оборони Patriot.
За словами міністра, Німеччина раніше передала Україні три системи Patriot, ще дві передали в оренду Польщі, а «принаймні одна завжди була недоступна через технічне обслуговування чи навчання». Борис Пісторіус заявив, що «це справді надто мало». «Ми безперечно не можемо надати більше», – сказав міністр, маючи на увазі постачання систем Patriot Україні.
Пісторіус додав, що має намір зустрітися з міністром оборони США Пітом Геґсетом у Вашингтоні 14 липня і, серед іншого, обговорити пропозицію, що Німеччина купить у США дві системи Patriot для України.
Президент США Дональд Трамп раніше заявив, що готовий передати Україні системи Patriot, якщо за це заплатять союзники по НАТО. «Я ще не погодив кількість (систем Patriot – ред.), але вони отримають деякі з них, тому що їм потрібний захист», – заявив Трамп 13 липня.
Україна раніше отримала від союзників щонайменше сім систем Patriot, повідомляла газета The Wall Street Journal. За її оцінкою, три системи передали США і Німеччина, ще одну поставив консорціум європейських країн.