Президент провів зустріч з Умєровим: одне з завдань – більше динаміки в реалізації стамбульських домовленостей
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новим секретарем Ради національної безпеки та оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО та ставки Верховного головнокомандувача, а також персональні завдання в оборонній та перемовній сферах. Про це повідомляється у телеграмі президента.
За його словами, одне із завдань – активізувати перемовний трек.
«Зараз триває виконання домовленостей другої зустрічі в Стамбулі. Потрібно більше динаміки в цьому процесі», – йдеться у повідомленні.
Також, як зазначається, Умєров має продовжити працювати з партнерами щодо домовленостей по зброї – потрібно повністю реалізувати кожну угоду з партнерами про постачання зброї, а також нові домовленості про створення спільних виробництв та будівництво заводів на території партнерів.
«Проаналізувати стан виконання прийнятих рішень РНБО і Ставки, реалізувати те, що затримувалось, а також значно зміцнити формат технологічної Ставки. Потрібна чітка координація та повне виконання рішень у секторі оборони та безпеки України», – додав Зеленський.
Раніше сьогодні президент України Володимир Зеленський призначив Рустема Умєрова секретарем Ради нацбезпеки і оборони України.
Минулого тижня стало відомо, що Умєрова розглядають кандидатом на посаду посла США. Однак 17 липня Зеленський заявив, що поки триває погодження кандидатури Ольги Стефанішиної на посаду посла України в США, вона працюватиме в статусі спеціальної уповноваженої президента з питань розвитку співробітництва зі США.
До 17 липня Рустем Умєров очолював Міноборони. Його наступником став Денис Шмигаль.
«Син своєї країни»». Як змінилися погляди Олександра Усика на окупацію Криму та війну
В образі гетьмана Павла Скоропадського – у яскравому білому костюмі та чорному головному уборі – провів нову дуель поглядів з Даніелем Дюбуа Олександр Усик. Дуель відбулась після пресконференції в Лондоні, де між українським та британським боксерами відбудеться бій-реванш за звання абсолютного чемпіона світу у важкій вазі. Цього разу Дюбуа нічого не вигукував в обличчя українському чемпіону, повідомляє ZN.UA.
Поєдинок відбудеться 19 липня, на нього розкуплені десятки тисяч квитків. Дивитися трансляцію будуть і на батьківщині боксера – в окупованому Криму.
- Що сьогодні пов'язує Олександра Усика з Кримом?
- Як змінювались погляди боксера на окупацію Криму і війну?
Розповідає проєкт Радіо Свобода Крим Реалії.
Зеленський вітає схвалення ЄС нового пакету санкцій проти РФ, Київ оперативно готує синхронізацію
Президент України Володимир Зеленський вітає схвалення Євросоюзом нового пакету санкцій проти Росії, Київ оперативно готує синхронізацію санкцій.
«18-й пакет санкцій продовжує тиск на російський танкерний флот, і не тільки на самі судна, але й на капітанів тіньового флоту та компанії, які допомагають функціонувати такому фінансуванню вбивств за рахунок нафти. Продовжимо цей тиск. Також Євросоюз запроваджує більш суворе обмеження ціни на російську нафту – близько 46 доларів за барель. У координації з іншими партнерами у світі будемо працювати, щоб прайскеп справді обрізав російські доходи. Це можливо. Вже знаємо, як тиснути», – написав він у телеграмі.
Окремо Зеленський звернув увагу на рішення Євросоюзу про заборону будь-яких транзакцій, що повʼязані з газопроводами системи «Північний потік».
«Вся інфраструктура російської війни має бути заблокована. Оперативно готуємо синхронізацію європейських санкцій в Україні і також готуємо нові рішення про санкції – як на рівні партнерів, так і в українській юрисдикції», – додав Зеленський.
Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко також привітала угоду Європейського Союзу щодо 18-го пакету санкцій проти Росії, заявивши, що це «посилює тиск там, де він необхідний».
Посли ЄС cьогодні схвалили 18-й пакет санкцій проти Росії. Верховна представниця ЄС із закордонних справ та безпекової політики Кая Каллас назвала цей пакет санкцій одним з «найсильніших». Повідомляється, що пакет санкцій знизить верхню межу ціни на російську нафту, встановлену G7, до 47,6 доларів за барель.
Санкції також включають заборону на операції з газопроводами «Північний потік» і спрямовані проти більшої кількості суден, які є частиною так званого «тіньового флоту» Росії – суден, які, як вважають, обходять санкції ЄС, перевозячи переважно російську нафту.
В Одесі затримали жінку, яка готувала теракт біля адмінбудівлі ТЦК – Офіс генпрокурора
Правоохоронці заявляють про запобігання спробі вчинення терористичного акту в Одесі поблизу адміністративної будівлі обласного ТЦК та СП, затримали жительку Волині. Про це у телеграмі повідомляють Офіс генпрокурора та СБУ.
За даними слідства, на початку липня жінка прибула до Одеси для здійснення диверсійно-терористичної діяльності. В ОГП стверджують, що вона діяла за завданням представника російських спецслужб.
«Після отримання інструкцій жінка дістала зі схованки рюкзак із саморобним вибуховим пристроєм і намагалася привести його в дію біля Одеського обласного ТЦК та СП. У момент спроби активації її затримали. Під час затримання, на безпечній відстані, відбувся контрольований вибух СВП. Постраждалих немає», – йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.
У СБУ стверджують, що 53-річна жителька Волині за завданням російських спецслужб 17 липня мала занести рюкзак із саморобним вибуховим пристроєм (СВП) в адміністративну будівлю в годину пік, ополудні, коли там перебуває максимальна кількість людей.
За легендою жінка мала прибути до військкомату, щоб з’ясувати інформацію про нібито свого безвісти зниклого племінника, додають у СБУ.
За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури готується повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 258 КК України (замах на вчинення терористичного акту). Триває досудове розслідування.
В Україні від початку лютого сталися кілька нападів на військовослужбовців і вибухів біля будівель ТЦК. Зокрема, 1 лютого у Рівненському ТЦК пролунав вибух, унаслідок якого загинула одна людина, ще восьмеро були поранені.
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Михайло Драпатий після цього закликав суспільство і владу відреагувати на вбивства військових у тилу, які назвав «червоною лінією, яку не можна перетинати».
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев переконаний, що за нападами на співробітників ТЦК і підпалами військкоматів стоять спецслужби Росії, які хочуть зірвати мобілізацію в Україні. Про це він розповів в ефірі Радіо Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода).
«Понад половина всіх поранень – від дронів». Чому загрозу російських БПЛА так важко подолати
- Як врятувати логістику ЗСУ від російських FPV-дронів?
- Наскільки далеко вони зможуть залітати?
- Що робити з масованими атаками «Шахедів»?
Про це кореспонденти проєкту Радіо Свобода Донбас Реалії поговорили з українським військовослужбовцем, спеціалістом у сфері радіотехнологій Сергієм Бескрестновим з позивним «Флеш».
Лисак: на Дніпропетровщині через російську атаку загинули двоє людей
У Кам’янському районі на Дніпропетровщині через російську атаку загинули двоє людей – чоловік та жінка, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За його словами, на місці удару виникла пожежа, пошкоджені адмінбудівлі, магазин, приватні будинки.
Раніше місцева влада повідомила, що вночі російська армія вдарила безпілотниками по Павлоградському району на Дніпропетровщині – загинув 52-річний чоловік, ще двоє постраждали. Через атаку РФ було пошкоджене транспортне підприємство – виникла пожежа, яку вже загасили.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Зеленський призначив Умєрова секретарем РНБО
Президент України Володимир Зеленський призначив Рустема Умєрова секретарем Ради нацбезпеки і оборони України. Відповідний указ оприлюднено на сайті президента.
Іншим указом Зеленський звільнив з цієї посади Олександра Литвиненка, який був секретарем РНБО з березня 2024 року.
Минулого тижня Володимир Зеленський називав Умєрова можливим кандидатом на посаду посла США. Однак 17 липня він заявив, що поки триває погодження кандидатури Ольги Стефанішиної на посаду посла України в США, вона працюватиме в статусі спеціальної уповноваженої президента з питань розвитку співробітництва зі США.
До 17 липня Рустем Умєров очолював Міноборони. Його наступником став Денис Шмигаль.
Через російську атаку на Кам’янський район є загиблі та постраждалі – Дніпропетровcька ОВА
Через російську атаку на Кам’янський район на Дніпропетровщині є загиблі та постраждалі, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
«Через атаку росіян на Кам’янський район, попередньо, є загиблі і постраждалі», – написав він у телеграмі.
Читайте також: «Укрзалізниця»: на Дніпропетровщині сили РФ поцілили в електровоз – загинув машиніст, його помічник поранений
Раніше місцева влада повідомила, що вночі російська армія вдарила безпілотниками по Павлоградському району на Дніпропетровщині – загинув 52-річний чоловік, ще двоє постраждали. Через атаку РФ було пошкоджене транспортне підприємство – виникла пожежа, яку вже загасили.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Посли ЄС схвалили 18-й пакет санкцій проти Росії
Посли ЄС схвалили 18-й пакет санкцій проти Росії, повідомив редактор Радіо Свобода Рікард Йозвяк.
«Зелене світло – посли ЄС схвалили санкції проти РФ. Офіційне схвалення пізніше сьогодні», – написав він у соцмережі Х.
Верховна представниця ЄС із закордонних справ та безпекової політики
«Ми ще більше скорочуємо військовий бюджет Кремля, переслідуємо ще 105 кораблів тіньового флоту, їхніх пособників і обмежуємо доступ російських банків до фінансування. Трубопроводи «Північний потік» будуть заборонені. Зниження верхньої межі ціни на нафту», – написала вона у соцмережі Х.
Каллас додала, що Євросоюз посилює тиск на російську військову промисловість, китайські банки, які дозволяють обходити санкції, і блокує експорт технологій, що використовуються в безпілотниках.
«Ми будемо продовжувати підвищувати ціни, тому припинення агресії стає єдиним шляхом для Москва», – додала Каллас.
Словаччина блокувала 18-й пакет санкцій ЄС через свою незгоду з окремою пропозицією Єврокомісії припинити весь імпорт російського газу з 2028 року, що, на думку Словаччини, може спричинити дефіцит, зростання цін і транзитних зборів, а також призвести до претензій з боку російського постачальника «Газпрому» щодо відшкодування збитків.
Пропозиція Єврокомісії припинити імпорт російських енергоносіїв з 2028 року потребує підтримки більшості країн ЄС, але не одностайності.
Однак схвалення санкцій проти Росії потребує одностайності, тому Словаччина об’єднала ці два питання і відмовилася підтримувати пакет санкцій, поки її занепокоєння щодо енергетики не буде задоволено.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Братислава припинить блокування ухвалення 18-го санкційного пакету ЄС проти Росії.
Єврокомісія представила проєкт санкцій у червні, головною пропозицією було знизити стелю цін на російську нафту з нинішніх 60 доларів за барель до 45. Оскільки ця політика координується в межах Групи семи (G7), ЄС намагався отримати схвалення інших країн G7, зокрема США, під час саміту в Канаді минулого місяця.
Генштаб ЗСУ: на фронті за добу було 180 атак, половина – на двох напрямках
Загалом на фронті протягом минулої доби відбулося 180 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного і 72 авіаційних ударів, застосувавши дві ракети та скинувши 137 керованих авіаційних бомб. Також здійснив 5892 обстріли, з них 95 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3442 дронів-камікадзе.
Найінтенсивніші атаки війська РФ продовжують на Покровському напрямку, де українські захисники зупинили 61 штурм агресора у районах населених пунктів Полтавка, Попів Яр, Родинське, Новоторецьке, Миролюбівка, Новоекономічне, Лисівка, Новоукраїнка, Звірове, Удачне, Муравка, Олексіївка, Дачне та в напрямку Покровська, Мирнограду, Володимирівки й Новопавлівки.
Кількість російських атак на Лиманському напрямку зросла до 30.
На Новопавлівському напрямку Сили оборони зупинили 17 російських спроб прорвати оборонні рубежі у районах населених пунктів Піддубне, Зірка, Темирівка, Мирне, Воскресенка, Вільне Поле, Шевченко, Зелене Поле.
Сили РФ також продовжують свої атаки на Північно-Слобожанському, Південно-Слобожанському, Курському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Оріхівському напрямках.
На Гуляйпільському та Придніпровському напрямках протягом минулої доби противник наступальних дій не здійснював.
Читайте також: Український план боротьби з «Шахедами»: хто і чим зіб’є тисячу дронів?
Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.
Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.
Повітряні сили: ЗСУ знешкодили 17 з 35 дронів, якими вночі РФ атакувала Україну
Російські війська вночі атакували Україну 35 дронами, 17 з них – знешкоджені, повідомляють у телеграмі Повітряні сили ЗСУ.
За даними ЗСУ, противник атакував 29 ударними БпЛА типу Shahed і шістьма безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – РФ. Основний напрямок удару – прифронтові території на сході країни.
Як повідомляють Повітряні сили, станом на 08:30 протиповітряна оборона збила 11 російських БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі та сході країни, ще 6 дронів-імітаторів – локаційно втрачені/подавлені РЕБ.
Зафіксовано влучання 18 БпЛА у 5 локаціях, падіння збитих (уламки) на двох локаціях, додають у ЗСУ.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
«Укрзалізниця»: на Дніпропетровщині сили РФ поцілили в електровоз – загинув машиніст, його помічник поранений
На Дніпропетровщині сили РФ поцілили в електровоз – загинув машиніст, його помічник поранений, повідомляє у телеграмі пресслужба «Укрзалізниці».
«Знову трагічні новини зранку для всієї залізничної родини. На Дніпропетровщині ворог поцілив у електровоз, машиніст загинув, його помічник – поранений, але в стабільному стані», – йдеться у повідомленні.
Раніше місцева влада повідомила, що вночі російська армія вдарила безпілотниками по Павлоградському району на Дніпропетровщині – загинув 52-річний чоловік, ще двоє постраждали. Через атаку РФ було пошкоджене транспортне підприємство – виникла пожежа, яку вже загасили.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Держдеп США: Трамп «агресивно» добиватиметься реалізації свого бачення припинення війни в Україні
Президент США Дональд Трамп «агресивно» добиватиметься реалізації свого бачення припинення війни в Україні, заявила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс.
«Президент досить прозоро говорить про свою оцінку речей..І домовленості та розмови, безумовно, з генеральним секретарем Рютте і НАТО в цілому, плани, в яких йдеться про те, щоб Україна мала все необхідне для оборони..Я думаю, що президент є людиною, яка схвалить ці рішення і продовжує агресивно підходити до цього питання, щоб його бачення завершення цього конфлікту стало реальністю», – сказала Брюс на брифінгу.
За її словами, США, як і раніше, залишаються відданими Україні і завершенню війни мирним шляхом за допомогою дипломатії.
14 липня президент США Дональд Трамп заявив під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте, що планує надати Україні зброю на «мільярди доларів», яку закупить НАТО. Він назвав системи протиповітряної оборони Patriot серед військового обладнання, яке планується надати Україні.
Водночас Трамп зазначив, що «незадоволений» політикою Росії, яка останнім часом посилила повітряні атаки на Україну. Він повідомив, що США планують запровадити 100-відсоткові вторинні мита, якщо мирна угода не буде досягнута протягом 50 днів. У Європі привітали цю заяву, але вважають, що 50 днів – це дуже багато.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що обіцянка Трампа підвищити тарифи та надіслати зброю Україні була сприйнята «не як сигнал до миру, а як сигнал до продовження війни».
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що президент США Дональд Трамп діє, виходячи з того, що успішні зусилля США, спрямовані на те, щоб посадити президента Росії Володимира Путіна за стіл переговорів, вимагають поєднання економічних інструментів із західною військовою підтримкою, що дозволить Україні посилити тиск на Росію на полі бою.
Генштаб ЗСУ оновив дані про втрати РФ у війні проти України
Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 039 830 своїх військових, зокрема 1180 – за останню добу, такі дані станом на ранок 18 липня наводить Генштаб ЗСУ.
Українське командування також оприлюднило свої дані про втрати Москвою військової техніки:
- танки – 11 032 (+3 одиниці за минулу добу)
- бойові броньовані машини – 23 005 (+9)
- артилерійські системи – 30 485 (+47)
- РСЗВ – 1441 (+1)
- засоби ППО – 1197
- літаки – 421
- гелікоптери – 340
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 46549 (+135)
- крилаті ракети – 3491
- кораблі/катери – 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка та автоцистерни – 55 494 (+111)
- спеціальна техніка – 3932
На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут дослідження війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.
Читайте також: Росія втрачає «вражаюче велике» число людей за «непропорційно малі здобутки» – ISW
Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.
Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.
Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.
Британська розвідка з посиланням на підрахунки Генштабу ЗСУ припустила, що Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України. Розвідка зауважує, середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.
«У попередні роки конфлікту спостерігалося помірне зниження рівня російських втрат з настанням літа, причому покращення погоди, ймовірно, сприяло підвищенню рівня виживання. Помірне зниження рівня російських втрат відбулося в той самий час, коли російські атаки по всій лінії фронту продовжуються на високому рівні, а Росія здійснює стійке просування на Донбасі», – йдеться у повідомленні.
Влада: через нічну атаку РФ на Харківщині та Дніпропетровщині є загиблий та поранені
На Харківщині у Чугуєві через російську атаку поранені чотири людини, повідомила міська голова Галина Мінаєва.
«Знову не добрий ранок у Чугуєві. Близько 04.40 ворог завдав удару по одному з житлових мікрорайонів міста. Цього разу є 4 поранених, яким вже надається медична допомога», – написала вона у телеграмі.
За її даними, внаслідок атаки пошкодженні житлові будинки, дільниця сімейного лікаря та заклад освіти.
Також вночі російська армія вдарила безпілотниками по Павлоградському району на Дніпропетровщині – загинув 52-річний чоловік, ще двоє постраждали, повідомив голова ОВА Сергій Лисак.
За його даними, через атаку пошкоджене транспортне підприємство – виникла пожежа, яку вже загасили.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Сили РФ атакували Запорізьку область КАБами і «Шахедами», є загиблий і поранений, виникли пожежі – ОВА
Російські війська вночі атакували Запорізький район щонайменше дев'ятьма «Шахедами» – виникли пожежі, поранена людина, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
«Внаслідок атаки виникли пожежі, зруйновані нежитлові будівлі. За уточненою інформацією, внаслідок ворожої атаки по Запорізькому району зазнав поранень 79-річний чоловік», – написав він у телеграмі.
За його даними, у Степногірській громаді через російську атаку загинув 64-річний чоловік – його тіло знайшли на місці прильоту.
«Уночі ворог ударив по громаді КАБами. Поцілив по житловій забудові. Убив одну людину. Здійнялася пожежа у кількох багатоповерхових будинках», – додав Федоров.
Читайте також: СБУ ідентифікувала російського командувача, відповідального за атаку на Одесу в квітні 2024-го
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
«Доброкор»: у Росії створили нову схему вербування найманців на війну проти України (розслідування)
У 2025 році в Росії запрацювала нова схема для відправки найманців на фронт – «Доброкор». Таким чином на російську війну в Україні могли вирушити вже понад півтори тисячі осіб. Вони поповнили підрозділи «Добровольчого корпусу» – структури, створеної на основі «ПВК «Редут» і підконтрольної Головному розвідувальному управлінню (ГРУ) Росії. У потенційних найманців є вибір: укласти контракт за старою системою «Редут» або за новою – «Доброкор».
- Перша дозволяє розірвати контракт у будь-який момент, але не дає соціальних гарантій.
- Друга обіцяє легальний статус військового з доступом до соціальних пільг і регіональних виплат, але розірвати такий контракт до закінчення строку неможливо. Втім, виплати вдається отримати далеко не завжди.
Розслідувальний проєкт (телеканалу «Настоящее время» та Російської служби Радіо Свобода) «Система» з’ясував, як працює система найму, вербувальники якої збирають «витратну живу силу» по всій Росії. Читайте тут
Фіцо заявив, що Словаччина не блокуватиме ухвалення 18-го пакету санкцій ЄС проти Росії
Словаччина припинить блокування ухвалення 18-го санкційного пакету Європейського Союзу проти Росії – про це у відеозверненні 17 липня заявив прем’єр-міністр Роберт Фіцо.
За його словами, Братислава отримала від ЄС гарантії щодо підтримки у відмові від імпорту газу з Росії. Водночас прем’єр-міністр розкритикував план ЄС припинити імпорт російського газу з 2028 року і заявив, що Словаччина розпочинає «другий етап» боротьби з ЄС з цього питання.
Втім, додав Фіцо, Братислава більше не ветуватиме 18-й пакет санкцій.
«Було б контрпродуктивно продовжувати блокувати 18-й пакет санкцій завтра», – заявив він.
Словаччина блокує 18-й пакет санкцій ЄС через свою незгоду з окремою пропозицією Єврокомісії припинити весь імпорт російського газу з 2028 року, що, на думку Словаччини, може спричинити дефіцит, зростання цін і транзитних зборів, а також призвести до претензій з боку російського постачальника «Газпрому» щодо відшкодування збитків.
Пропозиція Єврокомісії припинити імпорт російських енергоносіїв з 2028 року потребує підтримки більшості країн ЄС, але не одностайності.
Однак схвалення санкцій проти Росії потребує одностайності, тому Словаччина об’єднала ці два питання і відмовилася підтримувати пакет санкцій, поки її занепокоєння щодо енергетики не буде задоволено.
Єврокомісія представила проєкт санкцій у червні, головною пропозицією було знизити стелю цін на російську нафту з нинішніх 60 доларів за барель до 45. Оскільки ця політика координується в межах Групи семи (G7), ЄС намагався отримати схвалення інших країн G7, зокрема США, під час саміту в Канаді минулого місяця.
Голова ЦПД: «щось вибухало» на території заводу в Тульській області Росії, де раніше фіксували дрони
У Тульській області лунали вибухи, заявляє голова Центру протидії корупції Андрій Коваленко увечері 17 липня.
«На Росії вибухало щось на «Щекіноазот» у Тульській області», – повідомив він.
За даними голови Центру, завод є важливим підприємством із виробництва аміаку, метанолу та карбаміду. Ці речовини є основою вибухівки, твердого ракетного палива та синтетичних матеріалів для російського військово-промислового комплексу.
«Без цього підприємства порушується цикл виробництва ракет, дронів та вибухівки для армії РФ», – додав Коваленко.
Вранці 17 липня російські медіа повідомляли про загрозу безпілотників, зокрема, в Тульській області. Міністерство оборони РФ заявляло про збиття чотирьох дронів над регіоном. Увечері в четвер губернатор Тульської області Дмитро Міляєв також заявив про збиття чотирьох дронів над регіоном по обіді. За його словами, руйнувань не було.
Радіо Свобода не може незалежно перевірити ці твердження.
У Росії раніше заявили про нічну атаку дронами, була обмежена робота аеропортів.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони, а також окуповані РФ території регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників.
Українська сторона наголошує, що проводить роботу з ослаблення тилових баз армії РФ, щоб знизити наступальний потенціал агресора.
«За добу могли вистріляти 100 снарядів» – офіцерка Анастасія керує батареєю М109 поблизу Покровська
Одну з батарей американської САУ М109 у 32-й окремій механізованій бригаді ЗСУ очолює офіцерка Анастасія. Артилеристи разом з бригадою воювали вже на кількох напрямках і різними гарматами. Журналісти проєкту Радіо Свобода Донбас Реалії побували на позиціях артилеристів поблизу Покровська – вони на цьому напрямку стабілізовували лінію фронту ще взимку і досі залишаються тут.