Лисак повідомив про ще двох поранених через російські атаки на Дніпропетровщину протягом дня
Російська армія продовжувала атакувати райони Дніпропетровської області протягом дня, заявив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак увечері 17 липня.
Зокрема, в Кривому Розі ранкова атака безпілотника пошкодила адмінбудівлі, музей, магазин і приватну оселю. Раніше голова області повідомив про поранення 43-річної жінки в місті.
Нікопольський район зазнавав ударів FPV-дронами та артилерією.
«Противник поцілив по райцентру, Покровській і Марганецькій громадах. Постраждала 85-річна жінка. Оговтуватися буде вдома. Понівечені два приватні будинки. В одному з них сталася пожежа. Горіла і суха трава. Вогонь рятувальники приборкали», – заявив Лисак.
Також російська армія вдарила керованими авіабомбами по Новопавлівській та Великомихайлівській громадах Синельниківського району. Постраждав 53-річний чоловік, його госпіталізували в стані середньої тяжкості.
В ході нічної російської атаки на Дніпропетровщину сили ППО знищили 22 БпЛА над областю. Через атаки РФ загинула людина, ще 10 були поранені.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
СБУ ідентифікувала російського командувача, відповідального за атаку на Одесу в квітні 2024-го
Служба безпеки України повідомила про підозру російському полковнику через ракетний удар по Одесі 29 квітня 2024 року – про це пресслужба заявила 17 липня.
Внаслідок атаки, зазначає СБУ, загинули восьмеро цивільних, у тому числі дитина. Ще 23 людини були поранені.
«За матеріалами справи, обстрілом командував російський полковник Євгеній Лєдєрер, який тоді очолював 12-ту ракетну бригаду Південного військового округу РФ. Як встановило розслідування, саме він наказав підлеглим використати балістичне озброєння по цивільній інфраструктурі Одеси», – йдеться в повідомленні.
За даними відомства, російські загарбники застосували для удару оперативно-тактичний ракетний комплекс «Іскандер-М» із касетною бойовою частиною. Ракету запустили з району селища Новоселівське окупованому Криму.
«За кілька хвилин боєприпас розірвався в повітрі над Одесою, уламки снаряда уразили велику територію місцевості. Удару зазнала одна з рекреаційних зон Одеси, популярне місце для відпочинку серед місцевих мешканців», – додає СБУ.
Правоохоронці заочно повідомили Лєдєреру про підозру у воєнних злочинах, вчинених за попередньою змовою групою осіб.
Російські військові ввечері 29 квітня завдали ракетного удару по Одесі. Зранку 30 квітня повідомлялося про пʼятьох загиблих, 23 постраждалих. Згодом кількість загиблих зросла до восьми, серед них – 4-річна дівчинка, яка померла в лікарні.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Прокудін: армія Росії атакувала машину «швидкої» на Херсонщині, двоє медиків постраждали
Російські військові вдарили дроном по кареті швидкої допомоги в Херсонській області, повідомляє голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін 17 липня.
Голова області уточнив, що бригада прямувала на виклик у Зимівник, коли потрапила під удар дрона. Атака пошкодила транспортний засіб.
«Постраждали двоє медиків – 49-річний фельдшер та 65-річний парамедик. Вони дістали контузії, вибухові та закриті черепно-мозкові травми», – заявив Прокудін.
За його даними, постраждалі перебувають у лікарні. Їхній стан – середньої тяжкості.
У травні 2025 року Незалежна міжнародна комісія з розслідування ситуації в Україні при ООН оприлюднила звіт, за яким російські оператори ударних дронів з липня 2024 року «систематично атакували» цивільних у Херсоні за різних обставин. Вони також атакували машини швидкої допомоги, часто не даючи їм дістатися до жертв, додають дослідники.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У РФ генерала засудили до 6 років колонії – за крадіжку в складі злочинної групи
Під Москвою Одинцовський гарнізонний військовий суд засудив до 6 років колонії колишнього заступника начальника головного управління інноваційного розвитку міністерства оборони РФ Володимира Шестерова. Генерал-майор позбавлений військового звання та державних нагород.
Шестерова слідство вважає учасником злочинної групи, яка організувала розкрадання 30 мільйонів рублів, виділених на функціонування підмосковного військово-патріотичного парку «Патріот» та однойменного виставкового центру.
Лідером цієї групи слідство вважає колишнього заступника міністра оборони Павла Попова, він перебуває під арештом із серпня 2024 року. Як вважає слідство, на викрадені гроші військові збудували йому двоповерховий будинок із лазнею та гостьовим будиночком у Підмосков’ї.
Шестеров дав проти нього свідчення, визнав провину та погодився на особливий порядок розгляду справи – без вивчення доказів під час судового розгляду. На суді Шестеров говорив, що ніякої вигоди не отримав, а лише відповідав за будівництво, передає «Комерсант». Він просив не позбавляти його свободи, звання та нагород. Суду стягнув із нього 24 мільйони рублів.
Президент СКУ каже, що закон про множинне громадянство прискорить повернення українців. Як і коли?
Закон про множинне громадянство, який 15 липня підписав президент України, прискорить і забезпечить повернення українців на батьківщину для відновлення України від наслідків російсько-української війни. Таку думку висловив президент Світового конґресу українців Павло Ґрод в інтерв’ю для Радіо Свобода.
За його словами, до закону увійшло «все важливе, крім присяги». Про що ж мова? І як, за словами, бути з українцями в окупації, які під примусом взяли російські паспорти?
Зеленський анонсував зміни в секторах безпеки і дипломатії
Президент Володимир Зеленський подякував народним депутатам за підтримку змін в уряді 17 липня. За його словами, вже сьогодні урядовцям варто починати виконувати визначені завдання.
Водночас, за словами голови держави, нові кадрові зміни можливі завтра та в понеділок:
«Завтра продовжимо переформатуванням сектору безпеки. В понеділок оновимо корпус української дипломатії – разом із міністром закордонних справ готуємо відповідні зміни».
Крім того, Зеленський додав, що визначив порядок денний двох наступних засідань РНБО.
Верховна Рада 17 липня підтримала запропоновані Зеленським зміни в уряді. Зокрема, колишній прем’єр-міністр Денис Шмигаль очолив Міністерство оборони.
Зранку 17 липня парламент затвердив кандидатуру Юлії Свириденко на посаду прем'єр-міністерки України.
Bloomberg: три системних банки РФ можуть звернутися по допомогу до Центробанку
Три російські банки, які входять до списку системно значущих, розпочали обговорювати можливість звернення до Центробанку по фінансову допомогу, якщо якість їхніх кредитних портфелів далі погіршуватиметься.
Уже зараз якість кредитних портфелів частини великих російських банків гірша, ніж показує офіційна звітність, пише Bloomberg із посиланням на колишніх і чинних російських фінансистів, а також на підставі вивчених документів.
Обсяг допомоги, яка може бути потрібною банкам, залежить від зростання кількості поганих кредитів у їхніх портфелях у найближчий рік, заявили джерела видання. Вони зазначили, що дискусії на цю тему стають все більш актуальними в банківській галузі.
За офіційними даними, пише Bloomberg, російська банківська система перебуває у відносно доброму стані, а прибуток залишається стабільним навіть на тлі зростання обсягу проблемних кредитів за ключової ставки на рівні майже 20%.
Очільниця російського Центробанку Ельвіра Набіулліна в червні говорила, що побоювання з приводу банківської кризи в Росії не мають підстав, а також називала процеси, що відбуваються в економіці Росії, «виходом із перегріву».
CNN: «Росія розпочинає посилений наступ в Україні»
Американський телеканал CNN із посиланням на українських посадовців повідомив 17 липня, що армія Росії «за кілька днів або тижнів» перейде до посиленого літнього наступу – можливо, із залученням 160 тисяч нових військовослужбовців, які стягуються до лінії фронту. За даними видання, агресор спробує відсікти українські угруповання в трьох ключових містах України – Покровську, Костянтинівці та Куп’янську.
Ситуація навколо цих міст справді погіршилася останніми тижнями – Росія взяла Покровськ і Мирноград у напівкільце, дійшовши до траси Покровськ–Краматорськ. На Костянтинівку агресор продовжує прориватися з трьох боків, і йому залишається близько 10 кілометрів до самого міста. Північніше від Куп’янська РФ намагається розширити плацдарм на східному березі річки Оскіл – до самого міста вона підійшла майже впритул.
Вранці 17 липня Генштаб повідомив про 160 бойових зіткнень на всіх фронтах за добу – це відносне затишшя. Воно може свідчити про можливі ротації та підготовку РФ до нового наступу.
- Наскільки 160 тисяч нових солдатів – суттєве підкріплення для агресора на фронті?
- Чи буде Росія «розмазувати» ці сили по трьох фронтах – чи зосередиться на одному?
- І чому Індія так легко відмовилася від російської нафти – на тлі погроз президента США Дональда Трампа запровадити проти неї санкції?
Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода :
Шмигаль став новим міністром оборони, Сибіга зберіг посаду очільника МЗС – рішення Ради
Колишній прем’єр-міністр України Денис Шмигаль затверджений на посаді міністра оборони. За це рішення 17 липня проголосували 267 депутатів, повідомив Ярослав Железняк із фракції «Голос».
Також Верховна Рада підтвердила повноваження чинного міністра закордонних справ Андрія Сибіги. За його роботу в уряді, яку він виконує від вересня 2024 року, проголосував 271 парламентарій.
16 липня Шмигаля звільнили з посади премʼєр-міністра України, він очолював уряд понад 5 років, це найтриваліше перебування на чолі Кабінету міністрів в історії.
Верховна Рада проголосувала за міністрів уряду Юлії Свириденко
Верховна Рада 17 липня проголосувала за призначення міністрів уряду на чолі з Юлією Свириденко. Це рішення підтримали 253 парламентарії.
Михайло Федоров обійняв посаду першого віцепрем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації.
Олексій Кулеба став віцепрем’єр-міністром із відновлення України – міністром розвитку громад та територій.
Тарас Качка працюватиме віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Матвій Бідний буде міністром молоді та спорту.
Германа Галущенка призначили на посаду міністра юстиції України.
Світлана Гринчук отримала посаду міністерки енергетики.
Наталія Калмикова залишилася міністеркою у справах ветеранів, Ігор Клименко – міністром внутрішніх справ, Оксен Лісовий – міністром освіти і науки, Віктор Ляшко – міністром охорони здоровʼя, Сергій Марченко – міністром фінансів України.
Олексій Соболев очолив новостворене Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.
Денис Улютін затверджений на посаду міністра соціальної політики, сімʼї та єдності України.
Зранку 17 липня парламент затвердив кандидатуру Юлії Свириденко на посаду прем'єр-міністерки України.
14 липня президент України Володимир Зеленський запропонував Свириденко очолити уряд України та «суттєво оновити його роботу».
Після цього прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попросив про відставку, оприлюднивши свою заяву.
Верховна Рада 16 липня відправила уряд на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем у відставку. Відтепер і до призначення нового уряду всі міністри мають статус «виконувачів обов’язків».
У Краматорську шестеро людей поранені внаслідок удару російських дронів – поліція
Близько 07:50 17 липня російські військові завдали удару по місцю скупчення людей у Краматорську на Донеччині, застосувавши два БпЛА «Куб-2», повідомила поліція Донецької області.
«У результаті ударів поранень зазнали шестеро людей – п’ятеро чоловіків віком 25, 41, 57, 66 і 67 років, а також 73-річна жінка. Пошкоджено два транспортні засоби. Правова кваліфікація злочину РФ – ст. 438 ККУ (воєнні злочини)», – йдеться в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Острівний фронт: армія РФ рветься до Херсону. Ситуація на півдні загострюється?
Російська армія активізувалася на Придніпровському напрямку, повідомив днями речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин. За його словами, загарбники пробують наступати у 2-3 рази частіше порівняно з попередніми тижнями.
- Як ЗСУ відбивають російські штурми біля Херсону?
- Чи зможе Росія за 4 роки захопити Херсонську і Запорізьку області, як про це пише видання The Economist?
- Як вплине на хід бойових дій зброя, яку США обіцяли надати Україні?
Про це читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
Держдума РФ заборонила позбавляти набутого громадянства жителів окупованих територій України
Державна дума Росії заборонила позбавляти громадянства жителів окупованих територій України, які Москва записала до своєї конституції. Поправку внесли до ухваленого 17 липня закону про розширення переліку підстав для позбавлення набутого російського громадянства за скоєння злочинів.
До переліку злочинів, які уможливлюють позбавлення набутого громадянства, було додано близько 20 нових статей. Після набрання чинності законом число підстав для позбавлення набутого громадянства перевищить 80.
Спікер Держдуми В’ячеслав Володін твердить, що ухвалення законопроєкту «забезпечить системний та цілісний механізм підстав для припинення громадянства Російської Федерації та захист національної безпеки».
У квітні 2023 року російський лідер Володимир Путін підписав поправки про позбавлення набутого громадянства за «дії, які загрожують національній безпеці», в тому числі за військові «фейки» та «дискредитацію» російської армії, а в серпні 2024 року – закон, який передбачає позбавлення набутого громадянства в разі відмови від постановки на військовий облік.
У Канівській громаді через ранкову атаку РФ травмована людина, триває ліквідація наслідків – Черкаська ОВА
У Канівській громаді на Черкащині через ранкову атаку РФ травмована людина, триває ліквідація наслідків, повідомив голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
«Працює оперативний штаб. На щастя, минулось без загиблих. За даними медиків, одна людина травмована – легка», – написав він у телеграмі.
Раніше Табурець повідомив про влучання російських дронів в інфраструктурний об’єкт у Канівській громаді.
За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська вночі 17 липня атакували Україну 64 дронами, основний напрямок удару – Дніпропетровська область.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
The Guardian: відповідальність за вбивство полковника СБУ в Києві взяло неонацистське угруповання «База»
Українське крило неонацистського угруповання «База», яке підозрюють у зв’язках із Росією, заявило про свою причетність до вбивства полковника Служби безпеки України Івана Воронича, пише британське видання The Guardian.
Воронича застрелили 10 липня в Києві – невдовзі після того, як він вийшов із під’їзду житлового будинку. Служба безпеки України оголосила, що вбивство скоїли чоловік та жінка – агенти російських спецслужб. Під час затримання вони чинили опір та були вбиті, повідомили у відомстві.
«Розстріл полковника СБУ – це не кінець, а лише початок, – цитує видання заяву, опубліковану в телеграм-каналі, який, імовірно, пов’язаний з українським осередком «Бази». В іншому повідомленні автор каналу, за даними The Guardian, погрожував іншим українським громадським діячам.
Упродовж кількох місяців «База», яка була заснована у 2018 році в США та має мережу осередків по всьому світу, пропонувала гроші своїм прихильникам або охочим брати участь у вбивствах та атаках на критично важливу інфраструктуру України, йдеться в публікації.
«База» виявляє високу активність в Україні і здійснила щонайменше 10 підпалів об’єктів інфраструктури та будівель по всій країні, – каже Стівен Рай, аналітик британського Інституту стратегічного діалогу (ISD), який стежить за діяльністю угруповання у мережі. – Вони неодноразово погрожували різними терористичними актами, в тому числі диверсіями та вбивствами українських чиновників».
За його словами, попри те, що вони не можуть підтвердити, чи справді «База» «відповідальна за недавнє вбивство співробітника СБУ, ця дія цілком відповідає тому, чим вони погрожували впродовж кількох місяців, і показує серйозність загрози, яку вони становлять».
«Базу» заснував американець Рінальдо Наззаро, який зараз разом зі своєю російською дружиною живе в Санкт-Петербурзі. До Росії він переїхав незадовго до заснування угруповання. У 2018 році «База» стала об’єктом розслідування ФБР, унаслідок чого було заарештовано десятки людей, а кілька країн оголосили організацію терористичною. Останнім часом «База», як зазначає видання, подвоїла свої зусилля з вербування людей у Європі та створила кілька нових осередків на континенті. Сам Наззаро відкидає причетність угруповання до вбивства полковника СБУ.
Сили РФ вранці вдарили по Костянтинівці – є загиблі, у Добропіллі число жертв зросло – влада
Російські війська вранці завдали масованого артилерійського удару по Костянтинівці – загинули дві людини, ще одна – поранена, повідомив начальник міської військової адміністрації Сергій Горбунов.
«Внаслідок атаки зафіксовано шість влучань по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілу загинули двоє мирних жителів. Обидві особи отримали смертельні поранення у власних домівках. Ще одна цивільна особа зазнала поранень і була оперативно доставлена до лікарні міста Костянтинівки», – написав він у фейсбуці.
За його словами, значних пошкоджень зазнала цивільна інфраструктура – зруйновано або пошкоджено фасади більше 30 приватних будинків.
Також голова Донецької ОВА Вадим Філашкін заявив, що кількість загиблих у Добропіллі зросла до чотирьох, кількість поранених залишається без змін – 27. Триває розбір завалів.
Читайте також: Лисак: Дніпропетровщина зазнала масованої атаки дронами, у Дніпрі загинула людина, ще п’ятеро поранені
За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська вночі 17 липня атакували Україну 64 дронами, основний напрямок удару – Дніпропетровська область.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
В Україну повернули тіла 1000 загиблих військовослужбовців – Коордштаб
Росія і Україна провели 17 липня черговий етап обміну тілами загиблих військовослужбовців, повідомили українські та російські джерела.
«За результатами проведених репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 1000 загиблих. За твердженням російської сторони тіла належать громадянам України, зокрема військовослужбовцям», – ідеться в повідомленні Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Українська сторона вказує, що слідчі правоохоронних органів спільно з експертними установами МВС проведуть усі необхідні експертизи та ідентифікацію репатрійованих тіл.
Помічник президента РФ Володимир Мединський стверджує, що Росія отримала тіла 19 загиблих.
2 червня делегації України і РФ домовилися у Стамбулі про нові обміни полоненими. Як повідомив тодішній міністр оборони Рустем Умєров, є домовленість зосередитися на конкретних категоріях, а не на цифрах: про обмін «усіх на всіх» важкопоранених і тяжкохворих військовополонених, друга категорія – це молоді солдати, яким від 18 до 25 років. Також була домовленість про повернення 6000 тіл загиблих солдатів.
Лисак: у Кривому Розі через атаку РФ виникла пожежа, постраждала людина
У Кривому Розі через російську атаку БпЛА постраждала 43-річна жінка – їй надали медичну допомогу на місці, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За його словами, пожежу, яка виникла внаслідок ударів РФ, рятувальники загасили.
Читайте також: Лисак: Дніпропетровщина зазнала масованої атаки дронами, у Дніпрі загинула людина, ще п’ятеро поранені
За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська вночі атакували Україну 64 дронами, основний напрямок удару – Дніпропетровська область.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Удар РФ по Добропіллю: кількість жертв зросла
Зросла кількість жертв російського удару по Добропіллю на Донеччині, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
Раніше було відомо про двох загиблих і 27 поранених.
«Наразі відомо про 3 загиблих і 27 поранених внаслідок удару по Добропіллю.Всі поранені отримали медичну допомогу, деякі з них – евакуйовані до інших областей», – написав він у телеграмі.
Триває розбір завалів.
Російські військові після 17-ї години 16 лютого скинули авіабомбу в центрі міста Добропілля на Донеччині. Удар був завданий по торговельному центру «Аврора», де в цей час було багато відвідувачів.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
ОВА: війська РФ вранці завдали удару по інфраструктурному об’єкту на Черкащині
Російські війська завдали удару по інфраструктурному об’єкту на Черкащині, повідомив голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
«Зранку ворог завдав удару по Канівській громаді, спрямувавши туди БпЛА. Є влучання в інфраструктурний об’єкт», – написав він у телеграмі.
Інформація щодо потерпілих уточнюється.
За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська вночі 17 липня атакували Україну 64 дронами, основний напрямок удару – Дніпропетровська область.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.